Qualcomm werkt actief aan Linux-ondersteuning met Snapdragon X2 processors

,

Qualcomm Snapdragon X2 processors draaiden vooralsnog alleen op Windows-laptops. Tijdens de SnapDragon Summit kondigde Qualcomm echter actieve ondersteuning voor Linux aan en wel voor de distributies Ubuntu en Debian.

Tijdens de Snapdragon Summit van Qualcomm in Hawaii worden volop aankondigingen gedaan. Natuurlijk komt Qualcomm met zijn nieuwe Snapdragon 8 Gen 6 Elite serie en kondigde het ook Googlebooks van HP en Dell aan. Voor Linux-gebruikers heeft Qualcomm ook goed nieuws: zij gaan goed meewerken aan ondersteuning voor Linux.

(Tekst gaat verder na afbeelding)


Voor Linux-gebruikers heeft Qualcomm ook goed nieuws...

Snapdragon X2 serie, Asus en Ubuntu, Debian
Deze bijdrage geldt dan voor de X2-serie in laptops oftewel de Snapdragon-processors X2, X2 Plus en de X2 Elite. Er moet wel een kanttekening worden geplaatst, want Qualcomm werkt hiervoor aan een early developer preview en de definitieve versie wordt pas in 2027 verwacht. Niettemin zorgt deze ontwikkeling wel voor een boost voor Linux-ontwikkelaars en iedereen die opensource een warm hart toedraagt. Samen moeten ze vooral aan de slag met de drivers en dat kan op zich ook al, want online is er al een Linux-build. Qualcomm gaf hierbij aan dat de focus ligt op de Linux-distributies Ubuntu en Debian. Zo kondigde Qualcomm al aan dat er in het eerste halfjaar van 2027 Asus-Zenbooks worden uitgerust met de Snapdragon X2 Elite-processor en Ubuntu.  

Linux 3
Qualcomm gaat goed meewerken aan ondersteuning voor Linux

'Meld je aan voor de nieuwsbrief'

'Abonneer je nu op een of meerdere van onze nieuwsbrieven en blijf op de hoogte van onze activiteiten!'

Aanmelden