Column John Vanderaart: Rob(ot) Jetten

,

Onze premier (= Rob Jetten) schijnt zich voor social media op AI te beroepen. "Schande!" spreekt men ervan. Ik denk dat enige nuance gepast is, want (1) je kunt AI in meerdere stadia toepassen en (2) Rob Jetten lijkt me geen domme jongen.

Nee, Rob Jetten komt in woord en geschrift echt wel glanzend uit de verf. Maar als er iets is wat Rob Jetten te kort komt, dan is dat tijd. Tja, om de dingen toch gedaan te krijgen, zal Rob Jetten moeten life-hacken en multitasken. En dan ligt de greep naar AI nogal voor de hand.

Rob Jetten wil even snel wat op social media posten, dus krabbelt Rob Jetten een ideetje naar - bijvoorbeeld - ChatGPT en nog geen seconde later heeft Rob Jetten een fatsoenlijk en foutloos berichtje. "Schande!" Welnee, gewoon handig en helemaal van deze tijd. Ik vermoed zomaar dat Rob Jetten gebruikmaakt van een aangepaste prompt met extra instructies, die ervoor zorgen dat de uiteindelijke boodschap niet al te politiek incorrect wordt. Ook dat is handig en helemaal van deze tijd.

Méér benieuwd ben ik naar het complete AI-gebruik van Rob Jetten. Wordt - bijvoorbeeld - de rijksbegroting deels door AI in elkaar gesleuteld? Of AI als second opinion bij het stikstofprobleem? AI wellicht als incident-voorspeller voor rails en bruggen? Als AI daarbij een welkome bijdrage levert, dan heb ik daar geen enkel probleem mee. De politiek wil het ambtenarenapparaat al vele jaren verkleinen. Lukt niet. Ook daar heeft AI vast wel iets over te zeggen.

Wedden dat Rob Jetten in geval van deze, en meer, kwesties weleens een paar leuke prompts probeert?

'Meld je aan voor de nieuwsbrief'

'Abonneer je nu op een of meerdere van onze nieuwsbrieven en blijf op de hoogte van onze activiteiten!'

Aanmelden