Ik heb een all-in-one-apparaat van Brother. Het ding kan van alles, maar wordt door mij voornamelijk gebruikt om even snel bonnetjes en declaraties in te scannen. Daar moest ik nog een speciaal WiFi-foefje voor uit halen, omdat de Mesh Hub de draadloze boel een ietsje in de soep laat lopen: "Waar vaste IP-adressen niet al goed voor zijn!"
Intussen is de scanner-software van het Brother-apparaat zeer uitgebreid. Ik durf te stellen: "Té uitgebreid!" Althans, voor iemand die even snel bonnetjes en declaraties wil inscannen. Scherpte en resolutie zijn niet van levensbelang, het gaat alleen maar om de dikgedrukte cijfertjes rechts onderaan de pagina.
Verder wordt die scanner-software van het Brother-apparaat met grote regelmaat geüpdatet. Is niet erg, maar de installatie van zo'n update vergt nogal wat tijd en verloopt niet altijd vlekkeloos. Bedenk: "Even snel bonnetjes en declaraties inscannen."
Ook geeft het Brother-apparaat scanner-technisch niet thuis als deze printer-technisch in de slaapstand staat. Moet ik een testpagina printen of op wat knopjes drukken. Simpel wordt ik er van.
Maar! Bij de instellingen van Windows 11 zag ik in het printerhoekje bij de Scannerinstellingen de optie Scanner-app downloaden. Ik dacht met een verwijzing richting de scanner-app van Brother te maken te krijgen. Maar nee, de te downloaden en te installeren app is er eentje van Microsoft.
Zo gezegd, zo gedaan... En laat die scanner-app van Microsoft nu precies de scanner-app zijn waar ik naar op zoek was: "Kiezen, klikken en klaar!" Nog nooit heb ik met zo weinig handelingen zo soepel kunnen scannen.
Ook zo prettig dat de scanner-app van Microsoft het Brother-apparaat kan wakker schudden uit de slaapstand. Ja, wat ben ik content met die scanner-app van Microsoft...